kolmapäev, 9. märts 2022

8. märtsil osalesime Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil

8. märtsil toimus järjekordne Riigikogu sotsiaalkomisjoni istung, kus põhiteemaks olid Tervishoiuteenuse osutaja kohustusliku vastutuskindlustuse seaduseelnõule (522 SE) tehtud muudatusettepanekud. 

Esimeseks päevakorrapunktiks oli vaktsiinikahjustuste diagnoosimise temaatika. Meie osalesime väikese esindusega selles istungi osas ning andsime vaktsiinikahjustuste all kannatajate vaatenurga olukorrale. 

Meie kõigi haiguslood on pikad ja keerulised. Selle kestel oleme teinud palju tähelepanekuid nende meditsiinikorralduse süsteemsete probleemide osas, millel on otsene mõju vaktsiinide kõrvaltoimete all kannatajatele. 

Üldistatult saame välja tuua järgnevad süsteemsel infoanalüüsil põhinevad järeldused: 

  • COVID vaktsiinid võivad esile kutsuda autoimmuunse geneesiga haigusseisundeid.
  • COVID vaktsiinide põhjustatud autoimmuunhäired kuuluvad vaktsiinide riskijuhtimise plaanide kohaselt erilise huvi ja tähelepanu alla.
  • Autoimmuunhaiguste avaldumise sümptomid on erinevad ja seetõttu on autoimmuunse geneesiga haigusseisundeid väga raske diagnoosida.
  • Massvaktsineerimise tõttu oleme olukorras, kus ravimindutseeritud autoimmuunse geneesiga harva esinevate kõrvaltoimete esinemise tõenäosus on märkimisväärselt suurem kui ollakse nö harjunud. 
  • Haigekassa ei rahasta perearstidele autoimuunhaiguste diagnoosimiseks vajalikke uuringuid. 
  • Kui perearst ei tuvasta objektiivset leidu, ei pruugi ta patsienti eriarstile üldse suunata.
  • Enamikul meie MTÜ liikmetest ei ole autoimmuunhaiguste diagnoosimiseks vajalikke analüüse tehtud – ka mitte eriarstide poolt.
  • Ravimiameti seisukoht, et arstid peaksid kõrvaltoimetest raporteerimiseks olema veendunud või kindlad, et tervisehäire on tingitud vaktsiinist, ei ole kooskõlas Ravimiseadusega. Selline olukord ei toeta tõenduspõhiste otsuste tegemiseks vajalike andmete laekumist ega patsientidele vajalikku diagnoosi ja ravini jõudmist. 
Täismahus esiltusega on võimalik tutvuda siit.

Kommentaare ei ole: